Love Football Hate Racism je kampaň, která vznikla na jaře 2006. Jejím hlavním cílem je boj proti rasismu a stále vzrůstající komercializaci profesionálního fotbalu. Máme rádi tuhle hru a nenecháme si ji ničit rasistickými projevy fanoušků na stadionech ani manažery, kteří ve fotbale vidí akorát způsob, jak si ještě více namastit kapsu. Fotbal by měl patřit především hráčům a tolerantním fanouškům, ne rasistům a byznysmenům.

Hlavní činností kamapně LFHR je organizování fotbalových (a jiných) turnajů. Spíše než o výsledky jednotlivých zápasů nám jde o vytvoření přátelské atmosféry během hry. Chceme, aby se turnaje staly místem, kde se mohou setkávat lidé s podobnými postoji, vzájemně se poznávat a aktivně strávit den.

Chceme, aby naše turnaje nebyly POUZE sportovní událostí – na turnajích jsou obvykle distra s (nejen) antifašistickou tématikou, muzika, případně koncert coby afterparty po turnaji. Pokud by ses chtěl(a) aktivně zapojit svým distrem, vystoupením, performancí, nebo čímkoliv jiným, určitě to uvítáme.

Nevymezujeme se pouze vůči rasismu, nýbrž i jakýmkoliv jiným formám diskriminace. Projevy sexismu, homofobie, šikany nebo jakéhokoliv jiného chování nerespektující rovnost lidí a tím pádem vedoucí k pošlapání lidské důstojnosti nebude na turnajích tolerováno!

LFHR se dá považovat za pražskou aktivitu, nicméně rádi bychom, aby se turnaje organizovaly i v jiných městech. Pokud máš chuť zapojit se do kampaně LFHR a uspořádat turnaj ve svém městě, ozvi se na mail. Rádi poradíme, pomůžeme, poskytneme prostor k propagaci na webu atd.