Pomalu, ale jistě se nám blíží další ročník turnaje Love Football Hate Racism.

Proběhne, jak už je dobrým zvykem, na hřištích mezi studentskými kolejemi na Strahově.

Počet zatím přihlášených týmů se útěšně zvyšuje a myslíme si, že se teda máte zase na co těšit.

Po zkušenostech z posledního ročníku budeme mít letos k dispozici čtyři hřiště. Občerstvení na místě taky bude. Po nepříjemnostech z minulejch ročníků jsou domluvený záchody v rámci kolejí, klíč bude u organizátorů na vyžádání. S případnejma dotazama se obracejte na kontaktní mail lfhr(at)antifa.cz

Start registrace bude od 9:00, hrát se začne v 10:00.

Tými jsou 4+1 ale můžou mít libovolnej počet hráčů a podle vlastního uvážení střídat.

Celá akce bude končit v 17, maximálně v 18 hodin, takže budou mít všichni účastníci dost času dostat se v klidu na konzert What We Feel
a Moscow Death Brigade. Ten oproti původnímu plánu proběhne v klubu Podnik na Vltavský.

Protože se blíží fotbalové mistrovství světa v Brazílii, jehož organizaci provází spousta svinstva, rozhodli jsme se podpořit iniciativu, která na poblémy související s touhle monstrakcí poukazuje.

Na turnaji tak bude fungovat infostánek zaměřenej na problémy, který v Brazílii chystanej podnik přináší.

Přestože turnaj LFHR je primárně zacílen na odsouzení rasismu ve společnosti i ve sportu, myslíme si, že je potřeba upozorňovat i na další témata.

Chystané mistrovství už vedlo k nucenému přesídlení stovek tisíc převážně chudých obyvatel, navíc jsou do něj investovány prostředky, které by jinak mohly sloužit mnohem lépe a v brazilském rozpočtu chybí.

Turnaj LFHR se snažíme dělat formou DIY, tak aby si ho všichni co možná nejvíce užili. Chystané mistrovství naopak symbolizuje všechny nešvary, které dnešní zkomercializovaný sport provázejí. Budeme rádi, když si z letošního ročníku kromě sportovního zážitku odnesete i tuhle informační nadstavbu.

Akce bude, tak jako vždycky, založená na vzájemnym respektu a úctě, pokud by tam někdo mířil s jinejma představoma, může raději zůstat doma.

Těšíme se!