29. září se v Praze na strahovských kolejích uskuteční druhý ročník fotbalového turnaje LOVE FOOTBALL HATE RACISM. Pokud jste o LFHR nikdy neslyšeli, tak se jedná o kampaň, která se snaží bojovat formou zábavy proti rasismu a komercionalizaci fotbalu.

Hlavní náplní LFHR je pořádání fotbalových a jiných sportovních utkání. V říjnu 2006 se v Praze na Spořilově uskutečnil první LFHR turnaj a v květnu tohoto roku nohejbalový turnaj na pražské Letné. Jasně, můžete namítnout, že sportovní turnaje asi těžko odstraní rasismus ze společnosti. Ani my sami si nemyslíme, že turnaje by měly nějaký zásadnější význam v boji proti rasismu, mohou se ale stát místem, kde se mohou setkat lidi s podobným přesvědčením, navzájem se poznávat a prožít společně den. Tyto turnaje by měly upevňovat antifašistickou scénu, což považujeme za víc než potřebné.

Letošní turnaj je v několika ohledech jiný (a snad i lepší), než turnaje předchozí. Místo konání je tentokrát veřejné. Při předchozích turnajích byly s místem seznámeny pouze týmy, letos už předem ohlašujeme, kde se turnaj uskuteční. Dále chceme letos turnaj udělat mnohem rozmanitější, což v praxi znamená, že na místě budou různá distra, občerstvení z kuchyně Food Not Bombs, bar a hlavně večerní koncert na sedmičce. Nechceme ale aby se turnaj stal jen pasivní zábavou pro diváky, proto kdybyste měli chuť turnaj jakkoliv obohatit (workshopem, divadlem, stánkem, čímkoliv), ozvěte se prosím na mail.

Turnaj se tedy letos uskuteční na strahovských kolejích v Praze. Svoje šestičlenné týmy můžete registrovat na adrese lfhr(at)winstonskids.net. Týmy upřednostňujeme smíšené, nechceme aby se turnaj stal pouze pánskou zábavou. Smíšená družstva nejsou podmínkou, ale pokuste se odprostit od zajetých stereotypů a respektovat, že sport by tu měl být pro všechny. Sraz bude v 10:00, zápasy budou pravděpodobně na dvakrát 7 minut a po skončení proběhne koncert na sedmičce, kde vystoupí Edelweiss Piraten, SPOTS a Red Insect.

Tento turnaj je sice organizován lidmi z Winston’s Kids, nepřejeme si však, aby to byla akce aktivních organizátorů a pasivních diváků. Naším přáním je, aby se každý účastník podílel na vytváření zábavy a atmosféry na turnaji. Naším cílem tentokrát není uspořádat pouze fotbalový turnaj, ale dát prostor k realizaci všem, kteří se realizovat chtějí a je jen na nás všech, jestli se to podaří.

Love Football Hate Racism!
Love Football Smash Fascism!

Více informací a plakát na lfhr.winstonskids.net