V sobotu 21. září 2019 se na strahovským kopci konal už 17. turnaj v malé kopané LOVE FOOTBAL HATE RACISM. Tentokrát jsme ho pojali trochu jinak a snažili jsme se, aby měli návštěvníci během dne k dispozici dokonce i jinou zábavu, než je fotbal, pivo a ska. Takže jak to dopadlo?

Pro tentokrát byl turnaj omezený na dvě hřiště a hrálo 15 týmů po pěti lidech (plus náhradníci). Do dvou hodin hrály základní skupiny, z každé postoupily tři týmy do odpoledního pavouka (play-offs). Tým pořádajících Barflies po suverénním postupu ze skupiny a vydřenou výhrou v osmifinále nakonec ve čtvrtfinále podlehl dobře sehraným Wild East Crew. Pozdě odpoledne už bylo jasno a na pomyslných stupních vítězů, ale zato s opravdovými poháry v ruce nakonec skončili třetí Obří krysa Sumatra, druzí Wild East Crew a první BFAM. Ti vyfasovali i luxusní (!) dort, o který se přesně v duchu týhle akce nakonec podělili i s ostatními týmy.

Na místě se vybíraly finance pro našeho běloruského kamaráda Andreie, který se kvůli svým antifašistickým, antiautoritářským a fotbalovým aktivitám dostal do vězení a hrozí mu, že tam v případě odsouzení stráví až několik let. Potřebuje proto akutně přispět na právníka, na kterého byly také poslány jak všechny vybraný peníze, tak i peníze za oblečení, které účastníci turnaje přinesli do charitativního bazaru. Jak bude Andreiův případ pokračovat, vás budeme informovat i my na tomto webu.

Pokud by se mělo mimofotbalový téma letošního ročníku nějak shrnout, mohlo by to být třeba „Přestaňme se zmrdů bát“. V tom duchu se také nesla ta akčnější část doprovodného programu akce. Její návštěvníci si mohli vyzkoušet střelbu z praků na terče, vylepšené portréty oblíbených osobností. Odpoledne pak proběhly přednášky o tom, jak se bránit útlaku ze strany šéfů a militantních katolíků a následoval workshop Muay Thai, vedený našimi kamarády a zkušenými účastníky mnoha fightů.

Hudbu pouštěli mj. Raw Rave a Missing Words Sound System. A zatímco zabíjačkový hody na LFHR jako už tradičně chyběly, najíst se bylo možné sojového guláše a burgerů od vršovického Sabotage Bistra a sendvičů od Kačky. Prodávaná káva byla vypěstovaná členy zapatistického družstva Yachil Xojobal Chulchan v mexickém Chiapasu a byla benefiční pro tamní Zapatisty. A i piva bylo dost.

Když skončil fotbal, proběhlo focení tradiční turnajový skupinovky i předání pohárů, následovala afterpárty v Klubu 007. Tam zahrál Jamajčan Mr. Symarip, Chancers AKA a pak následovala svělá Skaparáda. ANO, i afterparty se letos povedla, jako i celá sobotní akce. Těšíme se na vás příště!