Večer před turnajem přichází jedna zpráva za druhou, oznamující neúčast předem nahlášených týmů. Postupně začínáme propadat panice, množí se obavy, zda se první ročník turnaje vůbec uskuteční. Aby toho nebylo málo, v sobotu ráno si přisadí ještě jeden tým , takže z původní osmičky „na jisto potvrzených“ nakonec zbývají tři týmy + dva narychlo sehnané.

Na spořilovské hriště v Praze 4 tudíž dorážíme se znacně skeptickou myslí, což priživuje i pohled na zataženou oblohu. Mezi desátou a jedenáctou zacínají dorážet první týmy (jako úplne první doráží tým až z daleké Moravy i s velkou skupinou supporters. Tomuto týmu bychom chtěli speciálně poděkovat za skvělý přístup a spolehlivost.

Na hrišti chvíli dumáme, jakým systémem by se mělo hrát (5 týmů není zrovna ten nejlepší počet), nakonec se přikláníme k návrhu, který vzešel od jednoho hráče (shodou okolností od jednoho z redaktorů MYA), a to zkrátit hrací dobu na dvakrát deset minut a hrát jednoduše každý s každým. Po několika organizačních zmatcích se tedy kolem půl dvanácté ozve hvizd píštalky signalizující začátek prvního zápasu a zároveň celého turnaje.

Hned od začátku do toho jdou týmy na plno, i když někteří toho mají již po deseti minutách plný gatě… Asi za dvě hodiny začne poprchávat a teď máme pro změnu plný gatě my, jelikož jediný místo, kam se lze schovat je miniprostor pod provizorně nataženou plachtou. Naštěstí se žádná průtrž mračen nekoná, a tak je náš další neúspěch coby organizátorů zažehnán. Na hřišti se střídá tým za týmem a v jednom momentě se do hry pouští i dva organizátoři, aby předvedli své umění s míčem, nicméně odchází s ostudou a svěšenou hlavou.

Kolem půl páté má každý svoje čtyři zápasy odehrané a je na čase předat ceny ve formě luxusních diplomů, triček s motivem LFHR, pár flašek Rychlých špuntů a hlavní trofeje. První tři týmy odpalují špunt a začíná malá oslava a focení u branky. Po chvíli se však všichni vypaří a na hřišti zůstanou jen organizátoři, aby uklidili bordel, který tam zbyl.

Závěrem chceme poděkovat všem zúčastněným týmům a lehce vynadat těm, co slíbili a nedorazili! Příště se snad sejdeme ve větším počtu!